Odeza Biskupa Bydgoskiego na Wielki Tydzień - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Odeza Biskupa Bydgoskiego na Wielki Tydzień

Aktualności
Czcigodni Księża,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Kochani Diecezjanie!

Za tydzień rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia – czasu zintensyfikowanych duchowych przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od Niedzieli Palmowej, przez kolejne dni, przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne, by celebrując zbawcze misteria naszego Pana, ucieszyć się dobrą Nowiną o Jego zwycięstwie nad grzechem i śmiercią. Jak pisałem Wam w moim liście na tegoroczny Wielki Post: (…) potrzebujemy czasu zatrzymania, czasu odnowienia tej najważniejszej dla człowieka relacji – relacji do Stwórcy, do Tego, który „ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia…” (Rdz 2,7).

Pragnę zaprosić Was do jedności w przeżywaniu tych najważniejszych dla katolików tajemnic wiary. Bądźmy razem za tydzień, w Niedzielę Palmową, o godz. 16:00 i 20:00 w fordońskiej Dolinie Śmierci podczas XXII Misterium Męki Pańskiej pt. „W Imię Pana”. Braci Kapłanów zapraszam w Wielki Czwartek o godz. 10:00 do katedry na Mszę Krzyżma, podczas której wspólnie odnowimy nasze kapłańskie przyrzeczenia. Zapraszam również na pewną nowość – „Ciemną Jutrznię” w katedrze, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, o godz. 8:00. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze sposobności na pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania zapraszam do Bazyliki Królowej Męczenników w Bydgoszczy-Fordonie na „Noc Konfesjonałów” z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w godz. 21:00-8:00, podczas której kapłani będą posługiwać sakramentem spowiedzi świętej. Natomiast Wigilię Paschalną celebrował będę w katedrze o godz. 21:00, która zakończy się procesją rezurekcyjną.

Niech celebracje Wielkiego Tygodnia pomogą nam dobrze przygotować się na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Na ten czas z serca wszystkim błogosławię:
+ Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski
ks. Damian Pawlikowski
notariusz kurii
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści