P R O T E S T U J - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Niżej apel pana Zbigniewa Piłata, który w naszym imieniu kontaktuje się z Mary Wagner i jej Bliskimi oraz przekaże nasze nazwiska i listy Bliskim przed rozprawą:

"Przekazuję gorącą prośbę o pilne przesłanie listu do sędziego w Toronto, który w dniu 12 września br. ma ogłosić wyrok w sprawie Mary.

Mama Mary przesyła prośbę o  nasze świadectwa dotyczące Mary, które zostaną przekazane sędziemu przed rozprawą w dniu 12 września br. Być może przyczynimy się do tego, że  kanadyjskiej obrończyni życia zostanie zasądzona niższa kara pozbawienia wolności.

„Na rozprawie w dniu 15 sierpnia Sędzia poprosił Mary aby przedłożyła listy od jej przyjaciół wyrażające opinie o jej osobie oraz przekonaniu o niesprawiedliwości  wobec nienarodzonych, które inspirują ją do działania” - napisała w swoim apelu do Polaków Jane Wagner, mama Mary - „Jest to wyjątkowa okoliczność aby przedstawić Sądowi rzeczywistość zbrodni aborcji. Proszę każdego, kto zna i kocha Mary aby napisał krótki list do Sędziego, jak najszybciej, aby dotarł przed 12 września. Proszę też o podzielenie się tą wiadomością  z każdym, kto według Was mógłby swoimi przemyśleniami wpłynąć na postawę sędziego (spróbować przekonać go).”

15 sierpnia br. sąd w Toronto uznał Mary winną m.in. naruszenia przez nią działalności legalnego w Kanadzie biznesu aborcyjnego. Jednocześnie sędzia oznajmił, że zasądzoną Mary Wagner karę ogłosi 12 września. Jednak zaznaczył również, że chciałby zapoznać się z listami od Jej znajomych wraz z ich opiniami. Stąd wielki apel abyśmy wszyscy, którym na sercu leży wolność Mary wsparli Ją naszymi świadectwami. Wielu z nas spotkało Ją osobiście i ma niezatarte wspomnienie tej  niezwykłej Osoby, która pragnie ratować każde poczęte dziecko. Nie zawiedźmy Jej!"

Inicjatywę podjęło już wielu Polaków: pisał o niej "Nasz Dziennik", "Gość Niedzielny", Fundacja Pro
- prawo do życia i wiele innych mediów oraz orgnizacji. Potrzeba jeszcze więcej pomocy i zaangażowania.

Prosimy o podpisywanie petycji oraz - w miarę możliwości - o dopisanie dodatkowej wiadomości dotyczącej Mary Wagner. Listy te Mary Wagner będzie przekazywać Sędziemu w dniu rozprawy.


Prosimy o podpisywanie petycji do 11 września do godz. 12:00.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego