Pomoc Seniorom - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Pomoc Seniorom

Aktualności > Komunikaty
W tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji wspierajmy się nawzajem i pomagajmy sobie na tyle, ile możemy. Poniżej kilka przydatnych informacji, szczególnie dla seniorów, właścicieli lokali gastronomicznych oraz rodziców uczniów i młodzieży szkolnej.

Miasto zrobi zakupy seniorom. Zgłoszenia są przyjmowane pod nr tel.: 668-834-007 i 668-834-006 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00. Szczegóły: www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zrobimy-zakupy-seniorom/

Jeśli prowadzicie lokal gastronomiczny oraz sprzedajecie dania na wynos i z dowozem - dajcie znać na skrzynkę e-mail: media@um.bydgoszcz.pl. Napiszemy o tym na stronie miasta. Szczegóły: www.bydgoszcz.pl/…/sprzedajesz-jedzenie-na-wynos-napisz-do…/

Podczas przerwy w nauce zachęćmy nasze dzieci i młodzież do korzystania z otwartych zasobów edukacyjnych on-line. Szczegóły: www.bydgoszcz.pl/…/przerwe-w-nauce-warto-dobrze-wykorzystac/

Szczegółowe  informacje, które zawarte zostały pod pierwszym linkiem, to:

W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami mieszkających w Bydgoszczy, miasto uruchamia specjalną infolinię. Chcemy uchronić tych mieszkańców przed koniecznością wychodzenia z domów.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Zdrowia i Polityki Społecznej UMB, pod numerami telefonów: 668-834-007 oraz 668-834-006 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu. Wolontariusz, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.
Z tej formy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

Podczas rozmowy z pracownikiem Biura Zdrowia i Polityki Społecznej UMB należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Operator przekaże te informacje koordynatorowi wolontariuszy, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą objętą usługą i zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowie senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.

Co najważniejsze! dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora – przekazany podczas rozmowy w koordynatorem wolontariuszy. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz (będzie miał też specjalny identyfikator). Żaden wolontariusz nie zapuka do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę. Jeżeli nie zgłaszałeś zapotrzebowania na pomoc i nie rozmawiałeś telefonicznie z koordynatorem wolontariuszy nie otwieraj osobom podającym się za wolontariuszy drzwi!

Osoby zainteresowane pomocą seniorom w ramach wolontariatu miasto zachęca do kontaktu. Jeżeli chcesz pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, zgłoś się pod numerami telefonu 52-58-59-273 oraz 52-58-59-445 w godz. 8.00 – 20.00 (od poniedziałku do piątku).
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści