Zapowiadamy - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Zapowiadamy

Wydarzenia
Objawienia maryjne
 i ich przesłanie do świata
 
 Multimedialne wykłady otwarte w parafii św. Mikołaja
 w Bydgoszczy-Fordonie
  
poprowadzi: ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski
  
druga sobota miesiąca, godz. 19:15
 Bydgoszcz-Fordon, ul. Wyzwolenia 2
12.01.2019 r.
– Obrończyni życia z Guadalupe

W sobotę 12 stycznia 2019 r. będzie miał miejsce pierwszy wykład z serii Objawienia maryjne i ich przesłanie do świata. Tematem tego spotkania będzie Obrończyni życia z Guadalupe. Dlaczego taki tytuł? Co Maryja w XVI wieku chciała powiedzieć zamieszkującym tereny dzisiejszego Meksyku Indianom, co zaś nam, ludziom XXI wieku? Jakie tajemnice kryje wizerunek Matki Bożej z Guadalupe pozostawiony na indiańskim płaszczu Juana Diego, że każdego roku pragnie oglądać go 12 milionów ludzi?
 
Zapraszam serdecznie do Starego Fordonu na godz. 19:15 (po Mszy św. wieczornej). Wykład będzie multimedialny w kościele pw. św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie (ul. Wyzwolenia 2).
Ks. Bogdan Czyżewski
9.02.2019 r.

– Cudowny medalik z Rue du Bac
W sobotę, 9 lutego 2019 r., będzie miał miejsce kolejny wykład z serii Objawienia maryjne i ich przesłanie do świata. Tematem najbliższego spotkania będzie Cudowny Medalik z Rue du Bac. Dowiemy się o niezwykłych objawieniach jakich doznała w roku 1830 młoda nowicjuszka Katarzyna Labouré, w samym sercu Paryża, w zakonnej kaplicy sióstr szarytek. Zjawienie się Maryi i życzenie, by wybić Cudowny Medalik z Jej wizerunkiem nie były przypadkowe. W tym czasie Kościół we Francji był zniszczony przez Wielką Rewolucje Francuską, zbliżała się też tzw. Rewolucja lipcowa i Komuna Paryska. Dlaczego Maryja właśnie w tym czasie przekazała i Francji, i światu swoje orędzie wypisane w wielu symbolach na Cudownym Medaliku oraz w dobrze nam znanym zdaniu: O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.
Zapraszam serdecznie do Starego Fordonu na godz. 19:15 (po Mszy św. wieczornej). Wykład będzie multimedialny w kościele pw. św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie (ul. Wyzwolenia 2).
Ks. Bogdan Czyżewski
9.03.2019 r.

– Płacząca Pani z La Salette

W sobotę, 9 marca, przeniesiemy się do francuskich Alp, do niezwykłego miejsca jakim jest mała górska wioska La Salette położona 1800 metrów nad poziomem morza. To właśnie tam, wysoko w górach 19 września 1846 roku dwoje dzieci pasących krowy, 15-letnia Melania i 11-letni Maksymin spotkały Płaczącą Panią. Dwa razy zwróciła się do nich: „Moje dzieci, przekażcie to całemu mojemu ludowi!” Dzieci dobrze zapamiętały wszystkie słowa zapłakanej Tajemniczej Pani i powtórzyły je mieszkańcom wioski.
Przesłanie Maryi ciągle zadziwia i fascynuje. Zapraszam na niezwykłą historię objawienia w La Salette z cyklu Objawienia maryjne i ich przesłanie do świata. Spotkamy się tradycyjnie o godz. 19:15, 9 marca 2019 r. Wykład będzie multimedialny w kościele św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie (ul. Wyzwolenia 2).
Ks. Bogdan Czyżewski
13.04.2019 r.
– Niepokalane Poczęcie z Lourdes
11.05.2019 r.
– Gietrzwałd: odrodzenie polskości
8.06.2019 r.
– Fatimskie tajemnice Matki Bożej
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści