Zapowiadamy - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Zapowiadamy

Wydarzenia
  • 12:30 – Msza św. w Katedrze Bydgoskiej z możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego
  • 14:00 – start marszu ul. Farna.
  • Pochód przejdzie ulicami: Malczewskiego, Mostową, Focha, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego do bazyliki św. Wincentego a’Paulo.
  • ok. 15:00 – zakończenie marszu piknikiem rodzinnym na placu wokół bazyliki św. Wincentego a’Paulo.
Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na wartość wiary, nadziei i miłości w budowaniu rodziny i w życiu każdego człowieka, zwłaszcza chrześcijanina.
Dla ludzi wierzących wiara, nadzieja i miłość to trzy cnoty Boskie, stanowiące o relacji człowieka wobec Boga. Wierząc Bogu mamy nadzieję na szczęście wieczne w niebie. Miłując Boga człowiek realizuje podstawową zasadę relacji międzyosobowych (przykazanie miłości), które znajduje swoje odzwierciedlenie w miłości małżeńskiej, rodzinnej oraz miłości bliźniego.

Wiara, nadzieja i miłość to również wartości uniwersalne, bliskie każdemu człowiekowi. Każdy człowiek nosi w sobie pragnienie miłości – pragnienie kochania i bycia kochanym. Każdy człowiek w coś wierzy i tę wiarę, która wiąże się z nadzieją – ufnością, że wszystko co czyni, doprowadzi go do ostatecznego celu. Każdy rodzic chce przekazać swoim dzieciom te wartości, którymi żyje, w które wierzy, stąd nasze równanie:
WIARA + NADZIEJA + MIŁOŚĆ = RODZINA
Nabożeństwa fatimskie
od maja do października
każdego 13. dnia miesiąca.

Zapraszamy do kościoła św. Mikołaja
na nabożeństwo o godz. 20:00
i Procesję Światła

Nabożeństwo Fatimskie, które nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie, jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do swojego Syna. Wieczorna Procesja Światła (ze świecami) i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionym.
Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.
Objawienia maryjne
 i ich przesłanie do świata
 
 Multimedialne wykłady otwarte w parafii św. Mikołaja
 w Bydgoszczy-Fordonie
  
poprowadzi: ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski
  
druga sobota miesiąca, godz. 19:15
 Bydgoszcz-Fordon, ul. Wyzwolenia 2
8.06.2019 r.
– Fatimskie tajemnice Matki Bożej
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści