Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Aktualności

19 listopada 2017 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30


1. W środę, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki Muzyki Kościelnej. Św. Cecylia jest Patronką naszego chóru parafialnego. Chórzystom oraz pani organistce a także członkom zespołu „Potok” oraz scholii dziecięcej życzymy obfitości Bożych darów, oraz radości z chwalenia Pana Boga śpiewem.

2. W każdy piątek, o godz. 15.00 w kościele, odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W sobotę w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po rannej Mszy św., zakończenie przed Mszą św. wieczorną.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla, jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wieloletnią działalność naszego parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej także za wspierających to dzieło. Zapraszamy też osoby, które chciałyby angażować się w działalność Akcji.

5. Zachęcamy chłopców do wstąpienia do Służby liturgicznej. Opiekunem ministrantów jest ks. Tadeusz.

6. Wymienianki, czyli „Zdrowaśki” roczne przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym do końca listopada.

7. W Adwencie, czyli po 3 grudnia Msze św. roratnie będą o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Są wolne intencje mszalne.

8. W domu katechetycznym jest czynny punkt pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym będącym w trudnej sytuacji materialnej. Zapraszamy osoby potrzebujące oraz osoby dysponujące zbędnym sprzętem rehabilitacyjnym we wtorki od godz. 17 do 18 do domu katechetycznego.

9. Z myślą o ministrantach, dzieciach z parafialnej scholki, ks. Tadeusz organizuje pielgrzymkę do Pelplina do grobu Sługi Bożego ks. bpa Konstantyna Dominika, w sobotę 9 grudnia. Chętne osoby dorosłe mogą zgłaszać się w zakrystii.

10. Za każdą pomoc i ofiary, na rzecz naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie za ofiary na składkę gospodarczą.

11. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Augustyna Eckmanna pt. „Nawrócenie czy duchowy rozwój św. Augustyna”, w poniedziałek, 20 listopada w auli WSD przy ul. Grodzkiej 18. Ks. profesor, w latach 1967-1971 pracował jako wikariusz w naszej parafii.

12. Fundacja „Drużyna Mieszka” zaprasza na kolejne spotkanie w Collegium Salesianum, 30 listopada. Spotkanie na temat mediów poprowadzi ks. Wojciech Węckowski. Szczegóły na plakacie.

13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.

14. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego