Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

21 kwietnia 2019 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Niech Chrystus odsunie głaz z grobów naszych lęków, przesądów i udręk. Niech wszystkie ciemności naszej duszy rozjaśni Jego światło. Niech Zmartwychwstały Baranek obdarzy nas radością i pokojem, a w nasze serca wleje wiarę, nadzieję i miłość.
 2. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ofiary zbierane w II Święto przeznaczone są na KUL i uczelnie katolickie w diecezji.
 4. Do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocna, w piątek nie obowiązuje więc wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. W tygodniu, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., w sobotę o godz. 12.00 w kościele.
 7. Trwa Nowenna, codziennie o godz. 15.00 przed Niedzielą Miłosierdzia, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia dodatkowa Msza św. o godz. 14.30, a po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Diakon Jakub Fotin, z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragnie przyjąć ŚWIĘCENIA PREZBITERATU – dnia 25 maja 2019 roku o godz. 10.00 w kościele katedralnym pw. Św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić o tym Księdza Proboszcza. Kandydata i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy modlitwie Wiernych.
 9. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim zaangażowanym pod kierunkiem ks. Tadeusza za wszelką pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, Służbie Liturgicznej, wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w nabożeństwach tych dni, oraz za życzenia z racji Dnia Kapłańskiego, Wielkiego Czwartku, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Ks. Biskup Bydgoski powołał Unię Apostolską Kleru Diecezji Bydgoskiej. Pierwszym diecezjalnym dyrektorem Unii został mianowany ks. Marcin Woś. Serdecznie księdzu Marcinowi gratulujemy i będziemy wspierać modlitwą.
 11. Zostały dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa.
 12. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii:
 • śp. Eligiusz Wieczorek (l. 69) z ul. Fordońskiej,
 • śp. Krystyna Szałajda (l. 61) z ul. Swobodnej. Wieczny odpoczynek…
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści