Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Aktualności

20 sierpnia 2017 r.

XX Niedziela Zwykła

Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00

9:30 - dla młodzieży

11:00 - dla dzieci

12:30

18:30


1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, a w piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Organizujemy wyjazd na „Lednicę Seniora”, czyli spotkanie pod Bramą III Tysiąclecia, dnia 2 września. Jeśli zgłosi się odpowiednia liczba osób, wyjazd dojdzie do skutku. Prosimy o zgłaszanie się chętnych w zakrystii do dziś włącznie, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałek po porannej Mszy Świętej na krótkie spotkanie organizacyjne.

3. Organizujemy również rodzinną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium MB w Byszewie, 9 września (ok. 40 km). Rowerami pojedziemy w jedną stronę
, a powrót autokarem a rowery samochodem ciężarowym. Koszt transportu, ok. 20 zł. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

4. Członkowie Akcji Katolickiej w ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły” rozprowadzają przed kościołem cegiełki Caritas o wartości 1 i 5 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wyprawek i przyborów szkolnych dla dzieci. Natomiast przy figurze św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego możemy składać przybory szkolne dla dzieci ze świetlicy „Kącik”, którą prowadzą nasze siostry.

5. Pragniemy poinformować, że ks. kan. Roman Buliński
, długoletni proboszcz naszej parafii został laureatem szóstej edycji organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Konkursu „Dziedzictwo wieków”, w którym wyróżnia się osoby szczególnie zasłużone w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków. Marszałek Województwa, Piotr Całbecki przyznał ks. Kanonikowi medal „Hereditas Saeculorum” w uznaniu całości działań przy rewaloryzacji i konserwacji naszej świątyni. Ks. Kanonik dedykuje ten medal wszystkim, którzy na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat wspierali te działania własną pracą, modlitwą i ofiarnością.

6. Porządkujemy zielony teren przykościelny. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego