Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

13 października 2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
 2. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: ”Wstańcie, chodźmy”. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do uczczenie św. papieża Jana Pawła II. W kościele inscenizacja w wykonaniu dzieci, a przed kościołem radosne śpiewanie i modlitwa dziękczynna. Będą tradycyjnie do nabycia „papieskie kremówki”. Przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia na stypendia dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziś od godz. 12.30 do 17.00 w amfiteatrze przy ul. Mostowej otwarte będzie „Miasteczko rodzinne z Janem Pawłem II” z wieloma atrakcjami i konkursami dla dzieci.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 gościć będziemy ludowy zespół „Błękit Krajny”.
 4. We wtorek, 15 października obchodzić będziemy 86 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej.
 5. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 18.00 – dla dorosłych. Od poniedziałku do środy o godz. 17.00 – dla dzieci a w piątek po wieczornej Mszy św. – dla młodzieży.
 6. Osoby zapisane na pielgrzymkę na Jasną Górę prosimy o uregulowanie opłaty za przejazd i nocleg.
 7. W naszej parafii działa Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, zajmujący się także działalnością charytatywną. Pod opieką zespołu jest kilkunastu chorych i potrzebujących pomocy. Ponieważ potrzeb jest sporo, zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby włączyć się w takie działanie, potrzebujemy również wsparcia medycznego. Osoby które chciałyby nawet doraźnie wesprzeć wolontariuszy, prosimy o kontakt z p. Agnieszką Maternowską lub ks. Proboszczem.
 8. W przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Łukasza. Suma odpustowa o godz. 11.30. Tego dnia przeprowadzana jest akcja „Kropelka Życia” (ambulans do poboru krwi będzie podstawiony od godz. 8.30 do 13.30 przy kościele św. Łukasza).
 9. Przed kościołem jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” w którym m.in. znajdziemy obszerny artykuł o wydarzeniach z 2 października w Fordonie.
 10. Parafia Katedralna zaprasza na koncert „Musica et Verba Sacra”, w katedrze, w sobotę 19 października o godz. 19.00.
 11. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii: śp. Beata Makurat (l.53) z ul. Cechowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści