Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

17 czerwca 2018 r.

XI Niedziela Zwykła

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  4. W sobotę, 23 czerwca, pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Wyjazd o godz. 4.00, zbieramy się przy kościele.
  5. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Życzymy nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży dobrego czasu wypoczynku i nabierania sił do dalszej pracy.
  6. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy kandydatów (od III kl. gimnazjum) o odbieranie deklaracji w zakrystii. Deklaracje należy złożyć do końca miesiąca.
  7. Przygotowujemy się do Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Najświętszą w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego, na 7-8 września. W kościele będzie przygotowany ołtarz – tron. Dla osób, które chciałyby włączyć swoją myśl w projekt z uwzględnieniem 100 rocznicy Niepodległości oraz elementami naszej „małej Ojczyzny”, ogłaszamy konkurs na projekt tronu dla wizerunku Matki Bożej w naszym kościele (do końca czerwca).
  8. Na naszym cmentarzu został już położony nowy chodnik z kostki brukowej, (nieco ponad 200 m2). W ubiegła niedzielę zebraliśmy na tacę na ten cel 3638 zł. Koszt wykonania jest niemal pięciokrotnie wyższy niż zebrane ofiary. Dlatego wyjątkowo, w przyszłą niedzielę również składkę przeznaczymy na ten cel. Z góry serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne; 2-letnie podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne i Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 10 września. Bliższe informacje w naszej gablocie parafialnej.
  10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych zmarłych.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
                 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści