Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii św. Wielkanocnej.
 2. Zapraszamy dziś na parafialny piknik przy kościele. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Przewidujemy szereg atrakcji, konkursów i występów, smaczne jedzenie, będzie kucyk i alpaki. Gościem specjalnym będzie Bernard Dornowski, gitarzysta i wokalista Czerwonych Gitar, który z Bogusławem Olszonowiczem wykonają koncert: „Piosenki naszej młodości”. Koncert o godz. 19.15. Bardzo prosimy osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu festynu, na godz. 14.00. Jeszcze gorąca prośba o upieczenie ciast i dostarczenie w niedzielę na festyn.
 3. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.00, po procesji i o godz. 18.30. Procesja eucharystyczna w tym roku wyruszy z kościoła św. Jana po Mszy św. o godz. 9.00, a zakończy się w naszym kościele. Pójdziemy ulicami: Sikorskiego, Kapeluszników, Pielęgniarską, Cechową, Styki i Wyzwolenia. Po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele. Prosimy bardzo o przygotowanie i przystrojenie trasy procesji.
 4. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki na procesji, zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele św. Jana.
 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po wieczornej Mszy św.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 8. Dekretem Biskupa Bydgoskiego, z dniem 22 czerwca ks. Tadeusz Czyż został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Świętej, w dekanacie złotowskim. Bardzo dziękujemy ks. Tadeuszowi za dwuletnią posługę w naszej parafii i życzymy siły i wszelkich potrzebnych łask w wypełnianiu nowych zadań.
 9. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Daniel Nejman.
 10. Syn naszej parafii, ks. Jakub Fotin został skierowany do pracy w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy.
 11. Przygotowujemy jubileuszową, 40. pielgrzymkę z Fordonu do Chełmna, która odbędzie się 1 lipca. Wydarzeniami towarzyszącymi będą: parafialny festyn nad „glinianką”, w sobotę 29 czerwca gdzie odbędzie się konkurs wędkarski dla dzieci zorganizowany przez koło PZW nr 68, (rodzice mogą już zgłaszać swoje dzieci do konkursu w zakrystii) oraz piknik kajakowy w niedzielę 30 czerwca.
 12. W minionym tygodniu zmarła śp. Eugenia Głowacka (l. 88) z ul. Samotnej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
                   
                   
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści