15 października, po wieczornej Mszy św., uczestniczyliśmy w koncercie "Ave Maria" oraz pieśni sakralnych i niezapomnianych utworów polskich artystów w wykonaniu Katarzyny Zawada.
Katarzyna Zawada – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka. Swój warsztat muzyczny (wokalny i pianistyczny) kształci od 5 roku życia. Ukończyła klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie oraz Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.
Katarzyna jest laureatką Złotej Eurydyki – I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German, Moskwa 2015. Koncertuje w kraju i za granicą m.in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii. Z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w kraju i poza jego granicami wykonuje twórczość Anny German. Wydała płyty – Niezapomniane przeboje Anny German, Niezapomniane przeboje Anny Jantar oraz Najpiękniejsze kolędy. W grudniu 2021 roku wydała swój debiutancki album „Echa miłości”, który powstał wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.
Animatorka kultury, dyrygent chóru „Cantare”, kierownik muzyczny zespołu salonowego oraz kapeli ludowej w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach i widowiskach plenerowych. Laureatka konkursowi festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu i Starosty Pleszewskiego. W roku 2017 otrzymała Brązową Odznakę Honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku.
W swoim repertuarze ma polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, arie operowe, operetkowe, oratoryjne i kantatowe, utwory musicalowe, a także wiele dzieł sakralnych. Prezentuje również autorskie programy pamięci Anny German, Anny Jantar, Violetty Villas, a także program dwudziestolecia międzywojennego i pieśni patriotycznych wraz z zespołem Classic Modern, którego jest założycielką.
Od kilku lat realizuje koncerty pamięci Anny German „Śpiewająca Eurydyka”, które odbywają się w kraju i za granicą m.in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii, często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych
W programach koncertowych Katarzyny Zawady są:
- utwory Anny German śpiewane w 7 językach z towarzyszeniem:
- Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Warszawie,
- Orkiestry Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie,
- Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej,
- Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu,
- Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej,
- ponadto śpiewała również recitale pamięci Anny German z dwoma orkiestrami moskiewskimi (w 2015 oraz 2017 roku), a także z Cooperate Orchestra Akademii Muzycznej w Poznaniu (2016),
- utwory Anny Jantar,
- utwory Violetty Villas,
- utwory Ireny Jarockiej,
- utwory innych polskich artystów i kompozytorów,
- utwory patriotyczne,
- utwory dwudziestolecia międzywojennego,
- arie operowe i pieśni klasyczne,
- dzieła muzyki sakralnej (również oratoryjno-kantatowe),
- przeboje musicalowe i operetkowe,
- przeboje światowe,
- przeboje muzyki filmowej,
- program świąteczny (kolędy i pastorałki).
W czasie koncertu miał miejsce konkurs. Należało odpowiedzieć na trzy pytania:
- Podaj nazwę uczelni, którą ukończyła Katarzyna (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu).
- W ilu językach śpiewa Katarzyna (siedmiu).
- Podaj tytuł albumu płytowego, który powstał z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego (Echa miłości).
Ekipa techniczna:
elektroakustyk – Mama p. Katarzyny,
nagłośnienie – Tata p. Katarzyny.